Cuma , Temmuz 30 2021

Bebeklerde Gece Terlemesi

Bebeklerde gece terlemesi mühim bir probleminin göstergesi olabilir. Eğer çoğunlukla karşılaşıyorsanız doktora danışmanızda yarar vardır. Bununla beraber sebepleri ve neler yapılabileceğine ilişkin detayları bu konumuzda bulabilirsiniz.

Bebeklerin bir çok bilhassa gece uykuda fazlaca fazla terlemektedir. Bazı bebekler başını yastığa koyduğunda dakikalar içinde fazlaca fazla terler. Sadece bu terlemelerin en büyük sebebi bebeğin annesini emzirmesi ve kalori harcamasından meydana gelmektedir.

Sadece çocuk doktorları bebeklerde ya da çocuklarda meydana gelen aşırı terleme problemininin sıhhatli bir durum bulunduğunu anlatmaktadır. Aşırı terleme problemi bilhassa sıcaklarda bebekler için son aşama düzgüsel bir durumdur.

Bebeklerde Gece Terlemesi Sebepleri @hamilevecocukluanne

Bebeklerde meydana gelen her terlemenin sağlıktan kaynaklandığını düşünmemeli ve altında yatabilecek daha ciddi bir problemde olabileceğini bilmelisiniz. Bebeğinizin yaşamış olduğu terleme sorununu bir tek mevsime ya da sıcaklara bağlamamalısınız ve altında yatabilecek ciddi sıhhat sorunlarını da araştırmalısınız.

Bebeklerde Gece Terlemesi Sebepleri

Bebeğinizin yaşamış olduğu terleme problemininin altında solunum yolu hastalıkları, alerji, geniz eti ya da burun tıkanıklığı yada kalp damar hastalıkları yatıyor olabilir. Bunun için terleme ile beraber yaşamış olduğu herhangi bir sorun olup olmadığına dikkat etmeniz önerilmektedir.

Bebeğinizde terleme ile beraber sıkıntılı nefes alıp verme, geniz akıntısı benzer biçimde problemler var ise bu durum solunum yolu hastalığı ya da alerji benzer biçimde bir durumun sebebi olabilir.

Terleme sebepleri içinde geniz eti büyüklüğü ve burun tıkanıklığı da yer verilmiştir. Yavrunuz bu problem ile karşı karşıya ise eforlu nefes alma ya da kalp ritim artışı yaşıyor olabilir. Fakat bebeğinizin kalp ritimindeki artış ya da ağız çevresinde bulunan morarma ya da ağlama esnasında tıkanma ya da nefes durması ile beraber yaşamış olduğu terleme problemi kalp ve damar hastalığından kaynaklanıyor olabilir.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Yeni Tip Corona Virüsünün Tetiklediği Psikolojik Hastalıklar

Yeni Tip Corona Virüsünün Tetiklediği Ruhsal Hastalıklar

Dünya genelinde yeni tip Corona virüsü (2019-nCoV) haberleri o kadar çok artmaya ve kaygı düzeyi artmaya başladı ki bu yazıyı yazmak bir gereklilik haline geldi. Bu yazımızda henüz pandemik ( Dünya genelini etkileyen ) hastalık kategorisine alınmasa da tüm dünyada 4 bin kişinin ölümüne neden olan ve yaydığı hastalığa bulaşma kaygısı, hastalık ve ölüm korkusu […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir