Çarşamba , Haziran 23 2021

Evde hamamböceklerinden kurtulmanın kolay ve organik yolu

Hamamböcekleri yalnız evlerde istenmeyen sağlıksız ve sinir bozucu hayvanlar değil hem de oldukca tehlikeli hastalıkları bulaştıran canlılardır. Sadece hamamböcekleri için piyasada satılan kokulu ve pahalı böcek ilaçları da sağlığınız açısından güvensizdir! Öyleyse toksik kimyasallara para vermekten vazgeçin ve hamamböceklerini evinizden uzak tutmak için bu % 100 organik yolları deneyin!

Sarımsak, limon yada sirke şeklinde temel şeyler, hamamböceklerinden kurtulmak için en iyi yardımcılarınız olacaktır. Organik ilaçlardan herhangi birini kullanmanıza karşın bu haşerelerden kurtulamıyorsanız muhtemelen bir profesyonele başvurmanız gerekebilir!

İşte Evde Hamamböceklerinden Kurtaracak Organik Yöntemler

Soğan ve karbonat karışımı hamamböceklerini kaçırır;

Soğanı doğrayın ve bir çorba kaşığı karbonat ilave ederek karıştırın. Bu karışımı evinizin köşelerine koyun. Her gün tekrardan uygulayın ve yakında evinizin hamamböceklerinden temizlendiğini görmüş olacaksınız.

Tuzlu su ve nane yağı spreyi organik bir kovucu görevi görür;

Uçucu yağların günümüzde bulunması kolaydır ve bunların pek oldukca açıdan yararlı bulunduğunu kim bilebilirdi? Nane yağı hamamböceklerini uzak tutmak için en etkili esansiyel yağlardan biridir. Tuzlu su ve nane yağı karışımı yaparak evde salgın edilen bölgelere püskürtün. Devamlı uygulamadan sonrasında farkı görmüş olacaksınız.

Ezilmiş defne yaprakları hamamböceklerini uzaklaştırır;

Baharat dolabınıza başvurmak hamamböceğinden kurtulmanıza destek olabilir mi? Bu sinir bozucu zararlılar için yumuşak bir noktanız var ise ve onları öldürmek istemiyorsanız, bu hile size destek olabilir. Defne yapraklarını ezin ve dolaplarınıza yada sık sık hamamböceklerinin bulunmuş olduğu yere serpin. Alternatif olarak, bazı yaprakları kaynatıp suyu enfekte olmuş köşelere püskürtebilirsiniz. Bu onları uzak tutacaktır.

Bu böcek ilacının bir tutam hamamböceği öldürebilir;

Borik asidin hamamböceği için en iyi ev ilaçlarından biri olduğuna inanılmaktadır. Netice almak için, tozun bir kısmını köşelere ve bölgelere serpin ve hamamböceklerinin onunla temas edene kadar bekleyin. Borik asit ıslakken etkili değildir. Dikkatli olun bu toz zehirlidir ve daima evlatların ve evcil hayvanların erişemeyeceği yerlerde saklanmalıdır.

Katil kombinasyonu yapmak için kabartma tozu şekeri karıştırın;

Bu yöntem balık ve yem tekniğinin klasik bir örneğidir. Kabartma tozu ve şekerin karışımı, bu zararlıların çoğalmasını denetim etmenin etkili bir yoludur. Şeker hamamböceklerini çekmek için bir yem görevi görür ve kabartma tozu onları öldürür. Bir tek saklanma yerlerini belirlemeniz ve bu karışımı o köşelere serpiştirmeniz gerekiyor.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Orkide bakımı budama evde nasıl yapılır?

Orkide bakımı budama evde iyi mi yapılır?

Orkide şık görünümü ile dikkat çeken özel bitkilerden biridir. Ev ortamında, iç mekan bitkisi olarak genellikle tercih edilir. Fakat şık ve gösterişli bitki orkidenin bakımı biraz zordur. Diğer bitkilerin sulama ve budama yöntemleri daha pratik olabilir. Ama orkide bakımı biraz daha özen ve detay ister. Bu nedenle, orkide bakımı budama evde nasıl yapılır, hakkında bilgi […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir