Çarşamba , Haziran 23 2021

Watermarble Ebru desenli oje yapımı

İlk bakışta oldukça karmaşık, sanki yapmak için fazlaca uğraşılmış şeklinde duran bu oje stili zor gözüktüğü kadarda şık bir izlenim bırakıyor. Yapımı her ne kadar kafa karıştırıcı dursa da, aslına bakarsak {hiç de} o şekilde değil. Sözü daha çok uzatmadan derhal yapımına geçmek isterim.

İhtiyacınız olanlar;

-En iki renk oje

-Cila (Saydam oje)

-Kürdan

-Bant

-Pamuk

-Aseton

-Bir kase oda sıcaklığında su

Ilk olarak seçtiğiniz herhangi bir renkteki ojeyi tüm tırnaklarınıza uygulayın. Aslına bakarsak en güzel netice için opak beyaz renkte bir oje uygulaması yapmak en doğru tercih oluyor. Bundan dolayı beyaz oje tüm renkleri daha net almamızı sağlıyor. Yinede beyaz ojeniz yoksa açık renklerde bir renk kullanmaya itina gösterin. İlk kat ojemiz kuruduktan sonrasında bir kaseye su dolduruyoruz. İçme suyu kullanırsanız ve suyunuz oda sıcaklığında olursa netice daha başarıya ulaşmış oluyor. Ondan sonra tırnak kenarlarımızı bant yardımıyla kapatıyoruz. Burada amaç ojenin tırnak etlerine bulaşmasının önüne geçebilmek. Tırnak kenarlarınızı bantladıktan sonrasında sıra geliyor renkleri meydana getirmeye. Seçtiğiniz renkteki ojelerden sırasıyla suya damlatın. Ojenizin suyun üstünde genişlemesi gerekiyor. Siz her damlayı kasenin ortasına bırakın ve bıraktığınız damla genişlemeyene kadar bu işleme devam edin.

Kasede ki ojeniz hazır hale ulaştıktan sonra kürdan yardımıyla ojenize desen verin. İçten dışa doğru 5 çizgi, dıştan içe doğruda beş çizgi çekmeniz kafi olacaktır. Ondan sonra ister birkaç parmağınızı birden istersenizde tek tek parmaklarınızı, suyun üstünde oluşan desene batırın. Desenin tırnağınıza çıktığını görmüş olacaksınız. Ojeniz birazcık kuruduktan sonrasında bantları çıkartın ve tamamen kuruyunca bir kat cila sürüp parmağınıza taşanları paklayın. İşte bu trendy tırnaklara kavuşmak bu kadar kolay.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Nail Art Bahar tırnakları

Nail Art Bahar tırnakları

Nail art o kadar popüler oldu ki, hiç olmasa tek parmağımıza bir desen yaparak, bir yapıştırma uygulayarak veya farklı renkte bir oje sürerek bu akıma ayak uyduruyoruz. Nail art el becerisi ve el alışkanlığı isteyen bir uygulama olduğu kadar, farklı fırçalar ve araçlarda istiyor. Dotting tool denilen noktalama çubuğuyla çeşit çeşit nail art yapmak mümkün. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir