Çarşamba , Haziran 23 2021

Nail Art Bahar tırnakları

Nail art o denli popüler oldu ki, asla olmasa tek parmağımıza bir desen yaparak, bir yapıştırma uygulayarak yada değişik renkte bir oje sürerek bu akıma ayak uyduruyoruz.
Nail art el becerisi ve el alışkanlığı isteyen bir uygulama olmasıyla birlikte, değişik fırçalar ve araçlarda istiyor.
Dotting tool denilen noktalama çubuğuyla çeşit çeşit nail art yapmak mümkün. Sadece maalesef hepimizin elinde dotting tool mevcut değil. Bundan dolayı napıyoruz? Derhal koşup çekmeceleri karıştırıyoruz. Bitmiş bir tükenmez kalem yada tel toka buluyoruz. Bunlarla ne yapacağız diyip, kafanızı iyice karıştırmadan uygulamaya geçelim.

”Çiçek desenli oje yapımı”

Baharın gelişini simgeyen bu tırnaklara haiz olmak aslına bakarsak oldukca fakat oldukca kolay.
İhtiyacınız olan şeyler

  • İstediğiniz renkte üç tane oje
  • Cila (saydam oje)
  • Tel toka yada tükenmiş tükenmez kalem.
  • Boş bir kağıt

Seçtiğimiz renkte ojeyi tüm parmaklarımıza uyguluyoruz. Ondan sonra çiçeğin yapraklarını oluşturacağımız rengi kağıdımıza döküyoruz ve kurumadan tel tokayı yada kalem ucunu bu döktüğümüz ojeye dokunduruyoruz, bir miktar renk alıp tırnaklarımıza dokundurup çekerek noktalar oluşturuyoruz. Ondan sonra seçtiğimiz üçüncü renk ile aynı işlemleri tekrarlayarak çiçeğimizin orta kısmını oluşturuyoruz. Desenlerimiz kuruduktan sonrasında bir kat cila uygulayarak nail art uygulamamızı bitiriyoruz. Eğer uygulamayı tel tokayla yapmış olursanız, tokanın tombul ucunu çiçek yapraklarında, daha ince kısmınıda çiçeğin iç kısmını oluşturmak için kullanın.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Karpuz kabuğu denize düştü! Tırnaklara Karpuz Deseni

Karpuz kabuğu denize düştü! Tırnaklara Karpuz Deseni

Yazın gelmesiyle beraber makyajlar, kıyafetler, saçlar ve tırnaklar renklenmeye başladı. Bu yazımızda sizlere sıcak havalara oldukça çok yakışan bir nail art örneği göstereceğiz. Başlıktan da anlaşıldığı gibi tırnaklarımıza küçük karpuzcuklar konduracağız. Şimdi nasıl yapıldığına bir bakalım. İhtiyaclar -Pembe, yeşil, siyah ve beyaz renklerde oje. -Toplu iğne, kürdan, veya bitmiş bir tükenmez kalem. -Şeffaf oje cila […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir