Cumartesi , Temmuz 31 2021

Evde Saç Boyama ve Renk Geçişleri Anlatımı

Evde saç boyama işlemi eğer 4-5 yıl gerçekleştirirseniz ve yaptığınız hataları tekrarlamazsanız son aşama ekonomik ve kolaydır. Evde saç boyama işlemi yaparken saçlarınızı kendi renginize boyuyorsanız bu son aşama kolay olabilir sadece saç renk geçişleri ve saç boya karışımları ile saç renginizi değiştirecekseniz bu zor olacaktır.

Bu yazımızda size evde saç boyama mevzusunda nelere dikkat edeceğin gerektiğine ve koyu ya da açık saç renklerinden iyi mi istediğiniz saç rengine geçiş yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Saç Boyasının Seçimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç boyası seçimi, elde etmek istediğiniz renge ulaşabilmeniz, bunu yaparken de saçlarınızın mümkün olduğunca azca yıpranması açısından son aşama mühim. Eğer ince telli, duyarlı, problemli saçlara sahipseniz organik saç boyaları arasından seçim yapmanızı tavsiye ederiz.

Renk seçimiyle ilgili dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan ise kendi saç renginizden en fazla 4 ton kadar açık ya da 4 ton kadar koyu bir renk seçmeniz olacaktır. Aksi takdirde hayal ettiğiniz sonuca ulaşamamakla beraber, renk değişimi istediğinizde extra işlemlere gereksinim duyacaksınız. Bu da sizin için daha çok vakit ve para kaybı demek!

İlgili Yazı

 

Saç Boyası Karışımları – Resimli Örnekler

 

Evde Saç Boyama İçin Lüzumlu Malzemeler

Alüminyum Folyo
Plastik Kap
Saç Boyasısı Fırçası
Tokalar
Bir tutam Saç ( Tecrübe etmek için )
Saç Fırçası

Evde Saç BoyamaEvde Saç Boyama İçin Lüzumlu Malzemeler

Evde Saç Boyarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

-Ilk olarak saç boyama işlemi için toplamda 1-1,5 saat ayırmanız icap ettiğini bilin.

-Kesinlikle aldığınız boya kutusundan çıkan talimatlara uygun şekilde saçınızı boyayın.

-Saç boyama işleminden 24-48 saat ilkin cildinizin ufak bir kısmına alerji testi uygulayın. Bu, alerjik bir durumunuz var ise istenmeyen durumlarla karşılaşmanızı önleyecektir.

-Mümkün olduğunca süratli ve dikkatli bir halde boyayı saçınıza uygulayın.

-Bekleme süresi sonrasında saçınızı iyice durulayın. Şampuanla boyayı saçınızdan tamamıyla arındırın. Sonrasında saç kremi uygulayıp iyice durulayın…

-Boyayı bekleme süresinden daha çok saçınızda tutarsanız rengin git gide koyulaşacağını, daha azca tutarsanız da istediğiniz renge ulaşamayacağınızı bilmenizde yarar var!

-Son olarak renk kutularını ağızlarını sıkıca kapatmanız durumunda averaj 3 aya kadar yeniden kullanmak suretiyle saklayabileceğiniz bilgisini de paylaşarak yazımızı noktalayalım.

Evde saç Boyama resimli Uygulama Anlatımı

Ilk olarak saç renginizi koyudan açığa mı açıktan koyuya mı geçirmek istiyorsunuz ona karar verelim.

Koyudan Açık Renge Saç Boyama

Koyu Kumraldan Açık Karamel ve Bal Köpüğü Rengine;

Mesela saç renginiz koyu kumral ve siz altın sarısı istiyorsunuz. Bunu evde başarma olasılığınız fazlaca düşüktür. Sadece aldığınız altın sarısı boya ile 2 ya da 3 boyamada açık karamel yada bal köpüğü saç rengine ulaşabilirsiniz.

Koyu Kahveden Küllü Sarı Saç Rengine Geçiş

İstediğiniz saç rengi küllü sarı ise; koyu kahve saç renginizi sadece açık küllü sarı ya da papatya sarısı ile 2 boyamada koyu küllü sarı saç rengine dönüştürebilirsiniz.

Saçlarda Turuncu ve Kızıllık Niçin Ortaya Çıkar?

Şunu unutmayalım.Saçlarınız sıcak renklerde ise gene sıcak renklerde saç boyası kullandığınız vakit turuncu ya da kızıllık ortaya çıkması fazlaca yüksektir. Bunun olmasını istemiyorsanız küllü tonlarda saç boyası tercih edin. Ve mümkünse istediğiniz tonun minimum 2-3 ton açığını tercih edin bundan dolayı resimdeki saç renginin çıkma olasılığı aslına bakarsanız yok. Kesinlikle daha koyusu çıkacaktır. Seçtiğiniz fazlaca açık tonda sarı bile saç renginizin aslen istediğiniz tona ulaşmasında kafi olmayacaktır. Evde boyamada istenilen sonuca erişme ihtimali koyudan açığa geçerken birazcık düşüktür.

İlgili Yazı

 

Evde Saç Rengi Değişiklik yapma Deneyimlerim

 

Açıktan Koyuya Saç Boyama

Küllü Açık Kumraldan – Koyu Kahverengi saça evde saç boyayarak geçmek

Saçlarınız açık renk mesela küllü açık kumral ya da kumral diyelim ve siz koyu bir renge geçmek istiyorsunuz. Eğer saç renginiz sarı ise koyu renk saç boyası boyayı kısa bir sürede kusar ve ortaya turuncu kızıl bir renk çıkabilir. Bu saç kusması dediğimiz renk atması hakkaten asla hoş bir tecrübe değildir.

Saçlarınız kumral ve siz siyah yada çikolata kahvesine geçmek istiyorsunuz. Birazcık ilkin söylediğim kaide burada da geçerli kesinlikle aldığınız rengin daha koyusu çıkar sadece açıktan koyuya geçerken bunu almak istediğiniz tonun 1 ton açığını alarak deneyebilirsiniz. Ve oluşacak siyahlık kısa sürede akarak yerini istediğiniz tona bırakacaktır.

Açık Kahverengi ve Kumraldan Siyah Saç Rengine Dönmek

Saçlarınızın siyah olmasını istiyorsanız asla siyah saç boyası almayın. Koyu kahverengi yada çikolata kahvesi saçlarınızın yeterince koyu görünmesini sağlar. 2 kere boyadığınızda aslına bakarsanız siyaha yakın bir renk ile yüz yüze gelirsiniz.

Sarı Kızıl ve Siyah Saçlara Sahipseniz

Sarı, kızıl ve siyah saç renklerinden geriye dönüşler zor olsa gerek saçlarınız değişiklik yapma işlemi esnasında fazlaca yıpranır. Bana gore ara renklerde kalınca. Saç sağlığınız için ve son yılların saç trendleri de bunu söylüyor aslına bakarsanız. Sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz. Saç renginizi istediğiniz saç rengini söyleyerek. Destek olmaya çalışacağım..

About Bakımlı Kadın

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir