Çarşamba , Haziran 23 2021

Sıcak havalar için 6 kişisel bakım önerisi

Kavurucu sıcaklar yüzünü göstermeye başladı. Bizim üzerimize düşende, cildimizi en iyi şekilde sıcak havalardan ve güneşin zararı olan ışınlarından korumak.

Bronzlaşmayı çoğumuz oldukça seviyoruz sadece, bronzalaşırken sağlığımıza da dikkat etmeli ve lüzumlu önlemleri almalıyız. Şimdi yaptığımız hatalara bir göz atalım ve doğru uygulama şekillerini öğrenek alışkanlıklarımızı değiştirelim.

Korumasız güneşe çıkmak

Meydana getirilen en büyük yanlışlardan biri yalnız güneşlenmeye gittiğimizde güneş korucuyu ürün kullanmak. Yaz-kış güneş korucuyucu ürünler kullanmalıyız. Günde bir kere sürdüğümüz korucu ürün gün sonuna kadar koruma sağlamaz. Bundan dolayı makyaj altımıza güneş koruyucu krem sürdükten sonrasında, gene içersinde koruyucu bulunan pudra ve fondotenler kullanmalıyız. Gün içinde pudramızdan yüzümüze geçerek gün boyu koruma sağlayabiliriz.

Gözleri korumamak

Gözlerimiz güneş ışınlarına karşı oldukça kırılgan yapıdadır. Eğer kaliteli, korucuyu bir cama haiz güneş gözlüğünü, dışarı her çıktığımızda kullamazsak oldukça ciddi şekilde göz problemleriyle karşılaşabiliriz. Katarakt, görme bozuklukları, göz kapağı deformasyonları, alerjik reaksiyonlar karşılaşabilceğimiz sorunlardan yalnız bazıları. Ayırca gözlük kullanmadığımız zamanlarda istemsizce mimik kullanırız. Bu mimikler göz etrafımızda, kaş aramızda ve alnımızda erken kırışıklıklara yol açabilir. O yüzden ne yapıyoruz; kaliteli bir güneş gözlüğü edinip, her dışarı çıktığımızda kullanmayı alışkanlık haline getiriyoruz.

Epilasyondan derhal sonrasında güneşlenmek ve havuza girmek

Jilet, ağda, epilasyon hepsi cilt yüzeyinizi azda olsa soyar. Havuza girmek için tüylerimizi alıp sabırsızlıkla güneşe çıkmak yerine tüylerimizi aldıktan minimum bigün sonrasında güneşe çıkmalıyız. Güneşe çıkmadan 20 dakika ilkin tüm tenimize güneş korucuyucu sürmeliyiz ve uygulama esnasında kesinlikle cömert davranmalıyız.

Nemsizlik

Rutubet ve yağ aynı şey değildir. Sıcaktan cildimiz yağlansada vücudumuzun devamlı neme ihtiyacı vardır. Cildimizin rutubet ihtiyacını karşılayabilmek için bol miktarda su içmeliyiz, salatalık tüketmeliyiz ve cildimizi iyice nemlendirmeliyiz. Nemli cilt devamlı geç yaşlanır ve elestatikiyetini kaybetmez.

Ayak bakımı

Sıcak havaların gelmesiyle birlikte açık ayakkabılara ve terliklere geçiş yapıyoruz. Açık ayakkabılara geçiş hayata geçirmeye başladıktan sonrasında ayak bakımıza oldukça daha çok itina göstermeliyiz. Bundan dolayı gün süresince açıkta kalan topuklar ve genel olarak ayaklar, kış mevsimine bakılırsa daha çok kurur. Topuklarımızdaki kuruluğa yol açan ölü derileri gerektikçe temizlemeliyiz ve iyice nemlendirmeliyiz. Hatta bunun için en güzel yöntem; topuklarımızı temizledikten sonrasında ayağımıza vazelin sürmek ve pamuklu çorap giyerek uyumak. Bu sayede ayaklarımız gece süresince nemlenmiş olacak.

Dudak bakımı

Gözlerimizden sonrasında yüzümüzde en oldukça dikkat çeken nokta ve en ince deriye haiz olan bölge dudaklarımızdır. İnce deriye haiz oldukları için soğuk havalarda da sıcak havalarda da iyice korumalıyız. Bundan dolayı yazları kesinlikle dudaklarımıza peeling uygulayıp üstüne güneş koruması içerin bir dudak nemlendiricisi sürmeliyiz.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Dudak peelingi nasıl yapılır?

Dudak peelingi iyi mi yapılır?

Dudak bakımı her ne kadar ruj sürmek ile özdeşleşmiş olsa da; dudaklar yüzümüzün en çok görünen bölgesi olduklarından dolayı, sanıldığından çok daha fazla bakımı hakediyorlar. Doğru rujları kullanmanın yanında, doğru bakımlarını yerine getirmek günlük hayatta çok daha güzel olmanızı ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. İsterseniz dünyanın en pahalı rujunu satın almış olun, isterseniz dünyanın en […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir