Çarşamba , Haziran 23 2021

Sabahları güzel uyanmak için

Bizde mi bir problem var,yoksa bu oyuncuların hepsi mi hakikaten güzel anlamadık. Hiçbir vakit dağınık saçlarla, şiş göz altlarıyla uyanan bir oyuncu görmedik. Artık yiyip içtiklerinden mi, yoksa uyguladıkları minik tüyolardan mı bu şekilde prensesler şeklinde uyanıyolar bilemiyeceğiz.
Fakat bizce iki fakötüründe tesiri var şeklinde.

Cilt, saç ve vücut sağlığımız açısından iyi mi beslendiğimiz son aşama mühim.

Su içmenin faydalarına şimdilik asla girmiyorum bile. Şimdi ki mevzumuz ise; gece rutinimize neleri eklersek sabahları ”daha güzel uyanırız” ?

Düz bir karın

Sabahları şişkinlikle karşılaşmamak için; uykuya geçmeden minimum iki saat ilkin yiyecek yemeyi kesmeliyiz.

Sıhhatli bir cilt

Işıldayan bir ciltle güne merhaba demek için; makyajımızı silip, yüzümüzü iki kere yıkamalıyız. İlk yıkama makyaj kalıntılarını götürür. İkinci yıkama ise gözenekleri temizler.

Neme doymuş cilt

Cildimizi temizledikten sonrasında; cilt tipimize uygun bir nemlendirici kremle cildimizi nemlendirmeliyiz. Dudakları da dikkatsizlik etmek olmaz, yatarken dudağınıza uygulayacağınız bir lipbalm gece süresince dudak bakımınızı halletmeye destek olacaktır.

Göz altı şişlikleri

Göz altı şişliklerinin önüne geçebilmek için; içersinde kafein bulunan göz çevresi bakım kremlerinden edinebilirsiniz.

Saç kırıkları

Saçlarımız yapısı gereği kırılmaya fazlaca müsaittir. Gece yatarken, sürtünmeden dolayı saç tellerimiz dolaşır ve kırılır. Bu durumun önüne geçmek için ipek yada saten yastık kılıfı edinin. Saç telleriniz bu yastık kılıflarının üstünde kayacağı için sürtünmeden kaynaklı kırıkların önüne geçebilirsiniz.

Yapılı saçlar

Muntazam şekilli ve yapılı saçlarla uyanmak için: Eğer düz saçlıysanız; saçınızı gevşekçe,bir külotlu çorap yardımıyla at kuyruğu yapın. Külotlu çorap saçta iz bırakmaz. Eğer dalgalı saçlar istiyorsanız saçlarınızı örün ya da iki taraftan kıvırarak topuz yapın. Sabah uyandığınızda, topuzları açın ve parmaklarınızla dağıtın. Netice görkemli olacak.

Manikürlü eller

Manikür yaptırmaya vaktiniz yoksa yada yaptırmak istemiyorsanız gece uyumadan ilkin tırnak etlerinize vazelin uygulayıp iyice yedirin ve uyuyun. Sabah uyandığınızda, uykunuzda manikür perisi size manikür yapmış şeklinde hissedeceksiniz.

Bakım kısmımız bu kadardı.

Kendinizi makyajsız fena hissediyor, uyandığınızda bile makyajlı şeklinde görünmek istiyorsanız bunu maalesef evde kendimiz uygulayamayız. Size önerim, kalıcı makyaj hakkında data edinmeniz. Kirpik boyama, kalıcı ruj, kaş tasarım başlangıç için kafi olacaktır. Böylece yataktan çıkar çıkmaz güne makyajla başlayabilirsiniz.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Dudak peelingi nasıl yapılır?

Dudak peelingi iyi mi yapılır?

Dudak bakımı her ne kadar ruj sürmek ile özdeşleşmiş olsa da; dudaklar yüzümüzün en çok görünen bölgesi olduklarından dolayı, sanıldığından çok daha fazla bakımı hakediyorlar. Doğru rujları kullanmanın yanında, doğru bakımlarını yerine getirmek günlük hayatta çok daha güzel olmanızı ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. İsterseniz dünyanın en pahalı rujunu satın almış olun, isterseniz dünyanın en […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir