Çarşamba , Haziran 23 2021

İstenmeyen tüylere ışık hızında elveda

Bu postumuz da lazer epilasyon nedir ne değildir, artıları ve eksileriyle masaya yatıracağız.
Ilk olarak lazer epilasyonun genel tanımıyla başlamış olalım.

Lazer epilasyon: Vücuttaki istenmeyen tüylerden, kalıcı olarak kurtulmamıza yarayan, ışık ve ısıyla çalışan ”medikal teknoloji ürünüdür”.

Lazer epilasyon işleminde kullanılan makineler cilt tipine, kıl yoğunluğuna, kıl rengine ve hangi bölgelerde kullanılacağına nazaran değişiklik gösterir.

ND – YAG LAZER

-Malum en eski tip lazer aletidir. Koyu renk ciltlerde kullanıma uygundur. Öteki lazer türlerine nazaran seans süreleri daha uzundur. Eski tip alet olduğundan vücutta bir miktar acı hissedilebilir.

DİYOD LAZER

-Yeni bir lazer cihazıdır. Düzgüsel cilt tiplerine uygulanabilir. Kıl yoğunluğu ve tesir süresi ters orantılıdır. Ne kadar fazla kıl var ise lazer o denli kısa sürede kılları görüp tesir eder. Bronzlaşmış ciltlerde bir yan etkiye rastlanmamıştır.

ALEXANDRİTE

-Bu yöntem genel anlamda açık cilt tonu ve koyu kıl kombinasyonuna uygulanır. Açık ciltler daha duyarlı olduğundan, uygulama esnasında acı duyulması beklenilir bir yan etkidir. Yüz ve boyun bölgesinde kullanılması durumunda; tüy azalması yerine tüy artışına niçin olabilir. Bu sebeple bu bölgelerde kullanımı tavsiye edilmez.

RUBY

-Bu yöntemde dalga boyu küçüktür. Bu sebeple yalnız, zayıf köklü istenmeyen tüylerde etkilidir.

IPL

-Ipl lazer aletinin en mühim özelliği, kıl boyuna nazaran dalga boyunun değiştirilebilmesidir. Kullanılan aygıt başlığı büyük olduğundan, seans süresi öteki yöntemlere nazaran daha kısa sürer. Öteki bir pozitif yanları ise, hususi soğutma teknolojisi yardımıyla hissedilen acının, öteki lazer tiplerine nazaran daha azca olmasıdır.

İĞNELİ KLASİK EPİLASYON

-İğne ile kıl köküne girilir ve elektrik verilir. Bu sayede kıl kökü tahrip edilir. Hamile bayanlar hariç her insana uygulanabilir. En oldukca tercih edilen bölge yüz bölgesidir.

EV TİPİ LAZER CİHAZLARI

-Ev tipi lazer epilasyon cihazlarında ”diyod” sistemi kullanılır. Dalga boyları profosyonel lazerlere nazaran küçüktür. Sadece uzun ve sürekli seanslarla büyük oranda başarı sağlamak mümkün.

LAZER MERKEZİ SEÇERKEN ?

Lazer epilasyon ciddi ve medikal bir süreçtir. Bu sebeple gideceğimiz merkezi oldukca iyi araştırıp seçmeliyiz. Uygun fiyatlı kampanyalara kanıp, araştırmadan paket almamalıyız. Ve en mühim nokta ”kesinlikle” işlem ücretini tek seferde ödememeliyiz.

-Seçtiğiniz merkezde, kesinlikle uzaman görevliler olmalı.
-İşlemlere başlamadan ilkin; vücut analizleriniz kesinlikle uzman doktorlar tarafınca yapılmalı ve lazere uygun olup bulunmadığınız öğrenilmeli.
-”Sıhhat bakanlığı” onaylı merkezler tercih edilmeli. Ötekiler değerlendirmeye bile alınmamalı.
-Kullanılan cihazların bakımları tam zamanında yapılmış olmalı.
-Merkez steril ve hijyenik olmalı.
-İçersinde 1’den fazla vücut tipine uygun lazer aleti olan merkezler, daima daha güvenilir ve sağlıklıdır.
-Acil bir durumda (yanık benzer biçimde) size iyi mi müdahale edilceğini, ekibinin ihtimaller içinde bir kazaya karşı hazır olup olmadığı öğrenilmeli.
-Sıhhat yerine paraya odaklanan merkezlerden uzak durmalıyız.
-Kesinlikle ödemeyi tek seferde yapmamalıyız ve senet imzalamamalıyız. Şu sebeple işlemlerin gidişatını izlemeli ve memnun kalırsak uygulamaya devam etmeliyiz.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Dudak peelingi nasıl yapılır?

Dudak peelingi iyi mi yapılır?

Dudak bakımı her ne kadar ruj sürmek ile özdeşleşmiş olsa da; dudaklar yüzümüzün en çok görünen bölgesi olduklarından dolayı, sanıldığından çok daha fazla bakımı hakediyorlar. Doğru rujları kullanmanın yanında, doğru bakımlarını yerine getirmek günlük hayatta çok daha güzel olmanızı ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. İsterseniz dünyanın en pahalı rujunu satın almış olun, isterseniz dünyanın en […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir