Çarşamba , Haziran 23 2021

Dudak peelingi iyi mi yapılır?

Dudak bakımı her ne kadar ruj sürmek ile özdeşleşmiş olsa da; dudaklar yüzümüzün en oldukca görünen bölgesi olduklarından dolayı, sanıldığından oldukca daha çok bakımı hakediyorlar. Doğru rujları kullanmanın yanında, doğru bakımlarını yerine getirmek günlük hayatta oldukca daha güzel olmanızı ve kendinizi iyi hissetmenizi elde edecektir.

İsterseniz dünyanın en pahalı rujunu satın almış olun, isterseniz dünyanın en güzel rengini sürmüş olun, dudaklarınız bakımsızsa uyguladığınız ruj hiçbir işe yaramayacaktır.

Dudak bakımına ilk olarak; dudağımızın mat ve kuru görünmesine sebep olan ”ölü deriler”den kurtularak başlamalıyız. Piyasada dudak peelingleri bulmak artık mümkün. Sadece satın almak yerine diş fırçanızla da dudaklarınızı fırçalayabilirsiniz. Islak fırça dudaklarınızı nazikçe soyarak ölü derilerin atılmasına destek verir.

Fırça dışındaki bir öteki alternatif ise eve yapılabilen naturel dudak peelingleri.

İhtiyacınız olan şeyler; toz şeker, bal ve zeytinyağı. 1 çay kaşığı bal,toz şeker ve zeytinyağını karıştırıp dudaklarınıza uygulayın. Dairesel hareketlerle dudaklarınızı ovalayın ve ılık suyla durulayın. Toz şeker ölü derileri atarken zeytinyağı ve bal da dudaklarınıza gereksinim duyan nemi sağlıyacaktır. İnce dudaklı bayanlar bu karışıma 1 çay kaşığı türk kahvesi telvesi ekleyebilir. Türk kahvesi ihtiva ettiği kafeinden dolayı kan dolaşımını hızlandırır ve dudakların dolgun görünmesini sağlar.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

İstenmeyen tüylere ışık hızında elveda

İstenmeyen tüylere ışık hızında elveda

Bu postumuz da lazer epilasyon nedir ne değildir, artıları ve eksileriyle masaya yatıracağız. Öncelikle lazer epilasyonun genel tanımıyla başlayalım. Lazer epilasyon: Vücuttaki istenmeyen tüylerden, kalıcı olarak kurtulmamıza yarayan, ışık ve ısıyla çalışan ”medikal teknoloji ürünüdür”. Lazer epilasyon işleminde kullanılan makineler cilt tipine, kıl yoğunluğuna, kıl rengine ve hangi bölgelerde kullanılacağına göre değişim gösterir. ND – […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir