Perşembe , Mart 4 2021

Yumurta akı maskesi tarifi? Yararları? Kullanıcı yorumları

Yumurta akı kullanılarak yapılacak maskelerde sivilcelerin önlenmesi, siyah noktaların giderilmesi başta olmak suretiyle pek oldukça faydaya ulaşılabiliyor. Yumurta akı maskesi yararları oldukça olduğundan tertipli olarak kullanılması halinde cildin yapısının oldukça daha genç ve minik gözeneklere haiz hale getirilmesi mümkün olacaktır.

Cildin oldukça fazla ölü hücre barındırması, lekelere haiz olması, oldukça fazla sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet vermesi halinde yumurta akının kullanılması gereklidir. Bu yöntemle hızlıca netice alınabileceği şeklinde, tertipli kullanımda ciltteki lekelerin yine oluşması engellenir ve taze görünüm elde edilmesi sağlanabilir.

Yumurta Akı Maskesi Yararları

Yumurta akının tertipli bir halde kullanılması bir fazlaca önemlidir. Kişinin direkt olarak başta gözler ve yanaklar olmak suretiyle yüzünün her bölgesine direkt tesir edebiliyor. Cilt tonunun dengelenmesi, genç görünüme haiz olunması, magnezyum ihtiyacının karşılanmasıyla yaşlanma sürecinin geciktirilmesi mümkün oluyor. Yumurta akı maskesi aşağıdaki tüm durumlar için faydalıdır;

 • Yumurta akı maskesi uygulanmış olduğu taktirde bilhassa cildinizdeki gözeneklerin küçültülmesi ve oldukça daha sıkı cilt yapısına haiz olmanızı elde edecektir.
 • Cildin oldukça sıkı bir hale gelmesini sağlamış olduğu şeklinde, fazla yağların ortadan kaldırılması, nemli şeklinde görünen fakat aşırı yağ bulunan kısımların temizlenmesi sağlanır.
 • Sivilce oluşumuyla karşılaşılan durumlarda direkt olarak bölgelerdeki sivilcelerin azaltılmasına tesir eder.
 • Retinol olarak da tanımlanabilecek bir yapısı bulunmuş olduğu için direkt cildin alt kısmının temizlenmesine destek sağlar fakat hiçbir şekilde zarar vermez.
 • Kırışıklık bulunan ciltlerde her bölgedeki kırışıklıklara tesir edebildiği için bilhassa yaşlanma görünümünün ortadan kaldırılmasına katkı sağlar.
 • Ciltte bilhassa de dudakların üst bölümlerinde oluşan tüylerden oldukça daha kolay ve iz kalmaksızın kurtulmak için yumurta akı maskesinden yararlanılıyor.
 • Cildin ölü hücreler bulundurması sebebiyle istenmeyen görünümlerin ortaya çıkabiliyor olması, bu hücrelerin temizlenmesini gerektiriyor. Maskeyle temizlenebilir.
 • Ciltte ultraviyole ışınların etkisiyle süre içinde görünümde oluşacak değişimlerin azaltılması ve yaşlı görünümün olabildiğince geciktirilmesini elde eden yapısı bulunuyor.
 • Ciltteki sivilce ve akne lekeleri başta olmak suretiyle, kir görünümü veren durumların ortadan kaldırılması için yumurta akı maskesi yapımı ile temizliğe başlanabilir.
 • Cilt tonunun gözlerin çevresinde değişik, dudakların çevresinde değişik olduğu bir yapının son aşama fena görünüme sebebiyet verdiği biliniyor. Bu maske ek olarak tonları da tam olarak dengelediği için yüzünüzün her bölgesinde direkt aynı tona ulaşabiliyorsunuz.
 • Cildin taze ve son aşama genç görünmesine katkı sunabilen bir karışım olan limon ile yumurta akı, cildinizde saatler süresince kalmadığı taktirde devamlı faydalıdır. Uzun süre kalması durumunda ise asidik olduğundan, lekeleri çıkarırken kaşıntıya sebebiyet verebilir.

Yumurta Akı Maskesi Tarifi

 • 2 tane yumurta akının çıkarılması ve yumurtanın sarı kısmının alınmasının peşinden çırpılması gerekiyor.
 • 1 tane yiyecek kaşığı dolusu limon suyu kaseye eklenmelidir.
 • Limon suyunun ve yumurta akının karışımını kullanarak maskeyi yüzünüze uygulamaya başlayın. Bir bez kullanabilir yada direkt olarak elinizle de maskeyi yayabilirsiniz.
 • Burnunuzun içine, gözlerinize, kulaklarınıza yada ağzınıza gelmemesine dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Yumurta akı maskesi tarifi doğrultusunda hazırlanan maskenin uygulanmasının peşinden yüzünüzde bir sarkma, aşağıya doğru çekme hissi yaşayabilirsiniz. Bu hissin oluşmasını engellemek için kafanızı geriye yaslamak için yatmanız yada boynunuzu yatay tutabilmeniz gerekiyor.
 • Maskenin tam olarak tesir etmesi için 10 ila 15 dakikanın geçmesi gerekiyor.
 • 15 dakika sonrasında cildinizi ılık bir suyla yıkadıktan sonrasında, maskenin gözlerinize yada burnunuza gelmemesine dikkat ederek tamamen çıkmasını sağlamalısınız.
 • Cildinizin oldukça kuruması ve bazı bölgelerinde kuruluk hissinin oluşması halinde nemlendiricilerden de yararlanabilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesi Kullanıcı Yorumları

Oldukça sayıda şahıs tarafınca bu maske denenmiştir. Yumurta akı maskesi kullanıcı yorumları bilhassa averaj 1 haftanın peşinden işe yaradığını gösteriyor. Ek olarak meydana getirilen yorumlar içinde en dikkat çekenlerin başlangıcında, maskenin gözlere ve burnun iç kısımlarına gelmemesine dikkat edilmesi gerektiği geliyor.

Maskeyle ilgili tüylenme yapmış olup yapmayacağıyla ilgili sorusu bulunan kişilerin soruları da kullanıcılar tarafınca yanıtlanmıştır. Maskenin yüzün herhangi bir bölgesinde tüylenmeye sebebiyet vermediği vurgulanıyor. Ek olarak cildinizin kırılgan olması durumunda haftada 1 kez yapmanızın kafi olabileceği belirtiliyor.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Cilt bakımı nasıl yapılır? Sıralama nasıl olmalıdır?

Cilt bakımı iyi mi yapılır? Sıralama iyi mi olmalıdır?

Genellikle cilt bakımı pek önemsenmez, taa ki cildimizde sorunlar baş göstermeye başlayana kadar. Vücudumuz ve cildimiz; gençliğimizin, sağlığımızın en önemli göstergesi. Hiç kimse erken yaşlanma belirtileriyle karşılaşmak istemez. Hiç kimse lekeli, akneli ve matlaşmış bir cilde sahip olmak istemez. Herkes sağlıkla ışıldayan, elastikiyetini kaybetmemiş, canlı ve duru bir cilt ister. Yapacağımız günlük, haftalık ve aylık […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir