Çarşamba , Haziran 23 2021

Sivilcesiz bir yaşam için

Sivilceler büyük, minik her insanın derdi. Uykusuzluk, stres, hormonal bozukluklar, hava kirliliği, fena beslenme, cilt temizliğine kafi itina göstermeme benzer biçimde faktörlerin hepsi sivilce oluşumuna niçin oluyor. Hormonal bozukluklardan kaynaklı sivilcelerin önüne kendimiz geçemeyiz. Ne olursa olsun bir uzmandan yardım almalıyız. Sadece geri kalan tüm akne türlerini evde yapacağımız bakımlarla engelleyebiliriz.

Ilk olarak ürün satın alırken ”non-comedogenic” ibaresi bulunan ürünler satın almalıyız. Non-comedogenic ürün demek: Gözenek tıkamyan, akne oluşumuna sebep olmayan ürün anlama gelir.

”Salisilik asit”li kapatıcı ve fondoten seçimi sizler için oldukça uygun olacaktır. Salisik asit sivilce oluşumunu engeller, iltihaplı sivilce var ise iltihabını kurutur ve tedavi eder.

Uzun süre kalıcı fondotenlerden kaçınmalısınız. Uzun soluklu fondotenler ağır yapıda olur ve temizlemek için fazladan çaba sarfetmemiz gerekir. Sarfettiğimiz fazladan çaba cildimizin ph dengesini bozar ve sivilcelere davetiye çıkarır.

Makyajla uyumak oldukça yanlış. Ne olursa olsun cildimizi temizlemeliyiz. Makyajla uyuduğumuzda tüm gözeneklerimiz tıkarnır ve kir dolar. Sivilce kirli ortamı oldukça sever ve derhal baş göstermeye adım atar.

Siyah noktlarımızı temizlemeliyiz. Her siyah nokta potansiyel bir sivilce adayıdır. Siyah noktaları sıkmak yerine siyah noktalara karşı ürünlerden yardım almalıyız.

Sivilce çıkmaya çalışırken oluşan evrede; sivilcenin çıkacağı bölge kızarır ve ağrımaya adım atar. Derhal bu evrede bir kalıp buzu o bölgede gezdirirsek sivilcemizin çıkmasını önleyebiliriz.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Cilt bakımı nasıl yapılır? Sıralama nasıl olmalıdır?

Cilt bakımı iyi mi yapılır? Sıralama iyi mi olmalıdır?

Genellikle cilt bakımı pek önemsenmez, taa ki cildimizde sorunlar baş göstermeye başlayana kadar. Vücudumuz ve cildimiz; gençliğimizin, sağlığımızın en önemli göstergesi. Hiç kimse erken yaşlanma belirtileriyle karşılaşmak istemez. Hiç kimse lekeli, akneli ve matlaşmış bir cilde sahip olmak istemez. Herkes sağlıkla ışıldayan, elastikiyetini kaybetmemiş, canlı ve duru bir cilt ister. Yapacağımız günlük, haftalık ve aylık […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir