Perşembe , Mayıs 13 2021

Sıhhatli bir cilt için 4 mühim ipucu

Derhal hepimiz zayıflama, doğru beslenme yada spor yapma benzer biçimde faaliyetlere yeterince itina izah edebilir. Sadece, niçin bir çok kimse cildine yeterince duyarlı davranmaz ya da lüzumlu olan temel cilt bakımlarını yapmaz? Oysa, cildinizin sıhhatli, parlak ve genç kalması için, bazı cilt bakımlarının kesinlikle uygulanması gerekir. İşte, cilt sorunlarınızı giderip sıhhatli kalmasını sağlayacak bazı temel cilt bakım ipuçları:

637416698

1- Cildinizde Makyaj Varken Asla Uyumayın

Cildinizde makyaj bir gece dahi kaldığında, cildiniz buna negatif tepkiler verebilir. Bundan dolayı, sıhhatli bir cilt için uyumadan ilkin cildinizdeki makyajı temizlemeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Aksi takdirde, cildinizde kuruluk, çatlama, sivilce ve siyah nokta oluşumu benzer biçimde negatif durumlar ortaya çıkabilir.

2- Yüz Temizleme Mendili Kullanmayın

Bir çok hanım yüzündeki makyajı temizlemek için yüz temizleme mendilleri kullanır. Fakat, piyasada bulunan yüz mendilleri genel anlamda oldukca fazla alkol ihtiva eder. Bundan dolayı, yüz temizleme mendilleri su ve sabunun yerini asla tutamaz. Eğer makyajını çıkarmak için yeterince zamanınız yoksa yüz temizleme mendilleri yerine, pamuk ve makyaj temizleyici kullanmanız daha doğru olacaktır. Böylesi acil durumlar için cilt tipinize uygun bir temizleyici edinmeyi dikkatsizlik etmeyin.

3- Cildinizi Nemli Tutun

Su, toksinlerin vücuttan atılmasını elde eden ve bununla beraber yüzünüze parlaklık kazandıran olağanüstü bir içecektir. Ek olarak, su cildinizin kurumasını önler ve daima nemli kalmasını sağlar. Bu yararlı özellikleri sebebiyle, sıhhatli bir cilde haiz olmak için gün süresince minimum 3 litre su tüketmeye itina gösterin. Böylece, daha organik ve parlak bir cilde haiz olabilirsiniz.

4- Sıhhatli Beslenin

Sıhhatli bir beslenme seçimi geliştirerek, cildinizin de sıhhatli kalmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için; abur cuburları, baharatlı yiyecekleri ve gazlı içecekleri tüketmekten kaçının. Ek olarak, beslenme şeklinizin taze ve sıhhatli yiyeceklerden oluştuğundan güvenilir olun. Sıhhatli bir beslenme şeklinin sebze ve meyveler, bakliyat, tahıllar ve yoğurt benzer biçimde yiyeceklerden oluştuğunu ihmal etmeyin. Ek olarak, en organik iki içecek olan su ve sütü yeteri kadar tüketmeyi dikkatsizlik etmeyin. Son olarak evinizde organik meyve suyu hazırlayarak cildinizin parlaklığını koruyabileceğinizi ihmal etmeyin.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Cilt bakımı nasıl yapılır? Sıralama nasıl olmalıdır?

Cilt bakımı iyi mi yapılır? Sıralama iyi mi olmalıdır?

Genellikle cilt bakımı pek önemsenmez, taa ki cildimizde sorunlar baş göstermeye başlayana kadar. Vücudumuz ve cildimiz; gençliğimizin, sağlığımızın en önemli göstergesi. Hiç kimse erken yaşlanma belirtileriyle karşılaşmak istemez. Hiç kimse lekeli, akneli ve matlaşmış bir cilde sahip olmak istemez. Herkes sağlıkla ışıldayan, elastikiyetini kaybetmemiş, canlı ve duru bir cilt ister. Yapacağımız günlük, haftalık ve aylık […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir