Cumartesi , Temmuz 31 2021

Expigment krem nedir, ne için kullanılır? Yan tesirleri nedir?

Expigment krem; güneş lekeleri, iltihaplı sivilce izleri, siyah nokta, renk eşitsizliklerinde ve daha sayısız cilt problemlerinde kullanılabilir. Cilt yüzeyindeki lekeleri giderir ve renk tonu eşitler böylece, daha pürüzsüz ve güzel bir cilde haiz olmanıza destek sağlar. Expigment krem; muhteviyatında bulunan hidrokinon etken maddesinin yoğunluk durumuna bakılırsa, değişik krem türlerine ayrılır. Hidrokinon maddesi, deri rengini açan kremin ana maddesini oluşturur. Expigment krem; %2 hidrokinon yoğunluğu 1 gram iken 20 mg şeklindedir. %4 ise 1 gramda 40 mg bulunur.  Expigment krem muhteviyatında bulunan hidrokinon maddesinin etkisiyle, deriye rengini veren melanin maddesinin tesiri yavaşlar ve cilt lekelerinde açılma gerçekleşir.

Expigment krem;eczanelerdegenellikle 30 gramlık tüpler halinde satılır. Ek olarak; %2 ve expigment krem %4 olarak değişik çeşitleri de piyasada satışa sunulmuştur. Cilt lekelerini gidermek amacıyla çoğu zaman, dermatologlar tarafınca tavsiye edilen bir kremdir.  İçerdiği maddeler yardımıyla; deride bulunan cilt lekelerini, güneş yanıkları, çiller, sivilce izleri, koyu renkte lekelerin yok edilmesi şeklinde çeşitli nedenlerden dolayı oluşan sorunları ortadan kaldırır. Bununla beraber yalnız yüzde değil, cilt üstündeki herhangi bölgede; ayaklar, bacaklar, kollar şeklinde her alanda oluşan cilt lekelerinizi giderir. Fakat ilk olarak, cilt probleminizle ilgili tabip kontrolü ve kontrol yaptırmanız ehemmiyet taşır. Kişiden kişiye krem türleri farklılık izah edebilir.

Expigment Krem Nedir?

Expigment krem; hidrokinon etken maddesi ile cilt yüzeyinde oluşan çeşitli lekeleri yok eden medikal bir kreme denir. Expigment krem, yalnız cilt lekelerinden kurtulmanıza destek olmaz. Ek olarak sivilce izlerinden de kısa sürede kurtulmanızı sağlar. Tesiri yüksek olan krem, sivilce izleri için bilhassa tavsiye edilen medikal kremler arasındadır. Fakat kremin güneşli günlerde ve yazları bilhassa kullanımı tavsiye edilmemektedir. Sivilce tedavisi için, güz ya da kış aylarında expigment kremi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Expigment Krem Ne İçin Kullanılır?Expigment Krem Ne İçin Kullanılır?

Expigment Krem Ne İçin Kullanılır?

Expigment; cilt lekelerinden kurtulmanız için ideal bir medikal kremdir. Sivilce izleri, cilt lekeleri şeklinde pek oldukça cilt problemlerinden arınmanıza destek sağlar. Kahverengi lekeler, siyah cilt lekeleri, güneş lekeleri şeklinde problemlere çözüm sağlar ve cilt sağlığınızı korur.Expigment krem, cilt sağlığı ve bakımında tabip tavsiyesi olarak kullanılabilir.

Expigment krem ne işe yarar, cilt üstünde tesiri şu şekilde:

 • Cilt lekelerinin tedavisinde kullanılır.
 • Sivilce izlerinin yok edilmesi aşamasında önerilir.
 • Çillerin giderilmesi için tavsiye edilir.
 • Cilt yüzeyinin soyulma işleminde.
 • Cildin renk tonunu açmak için kullanılabilir.
 • Deri yüzeyindeki renk ton farklılıklarının giderilmesi için.
 • Yaşlanma bağlantılı oluşan, siyah lekelerin giderilmesinde.
 • Bıyık bölgesinde oluşan kararmaları önlemek için.

Expigment Krem Yan Tesirleri Nedir?

Tesiri yüksek olan Expigment krem, bazı kişilerde yan etkilere sebep olabilir. Cilt tipine ya da hassasiyetine bakılırsa tepkisel durumlar gerçekleşebilir. Çoğu zaman cilt lekesi kremi kullanıldıktan sonrasında, alerjik reaksiyonlar gözlemlenebilir. Yan etkilerin boyutuna bakılırsa, doktorunuza başvurabilirsiniz.

Expigment krem yan tesirleri ise şu şekilde:

 • Döküntü, kaşıntı, ciltte şişme, baş dönmesi vb. durumlar.
 • Bununla beraber nefes almada güçlük, deride batma hissi, kızarıklık, kuruluk şeklinde durumlar oluşabilir.
 • Kaşıntı oluşması. Sizi rahatsız edecek boyutta değilse bir şey yapmanıza gerek yok, fakatkaşıntı ve kızarıklık artarsa kremi kullanmayı bırakmanız gerekir.
 • İçi sıvı dolu kabarcıkların meydana gelmesi.
 • Deride çatlamaların oluşması.
 • Sürülen bölgede, mavi yada siyah renkte koyulaşmaların oluşması.

 Expigment Krem Iyi mi Kullanılır?

 • Günde 2 kere olmak üstü, 12 saat aralıklar ile deriye uygulayabilirsiniz.
 • Uygulanacak bölgenin temiz olması önemlidir. Etkili netice için, mutlakahijyenik olmalıdır.
 • Krem uygulanacak bölgenin kuru olması gerekir. Temizledikten sonrasında kurulamanız gerekir.
 • Her gün tertipli bir halde kullanılması gerekir. Akşam yatmadan 2 saat ilkin, sorunlu bölgeye ovalayarak sürün. Minimum 2 dakika masaj yapın, kremin iyice yedirilmesini sağlayın.
 • Expigment cilt lekesi kremi ile cilt lekelerinizden kurtulmanız için; 2 ay tertipli olarak kullanmanız önerilir.
 • Tertipli kullanım sonrası kati sonuca; 6 ay içinde ulaşabilirsiniz.
 • İlk 2 ay içinde gözle görülür bir değişim eğer olmazsa, kremi kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın.
 • Expigment krem, reçete ile satılan bir medikal kremdir. Bundan dolayı tabip kontrolü sonucu,doktorunuzun reçetenize yazması gerekir.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Cilt bakımı nasıl yapılır? Sıralama nasıl olmalıdır?

Cilt bakımı iyi mi yapılır? Sıralama iyi mi olmalıdır?

Genellikle cilt bakımı pek önemsenmez, taa ki cildimizde sorunlar baş göstermeye başlayana kadar. Vücudumuz ve cildimiz; gençliğimizin, sağlığımızın en önemli göstergesi. Hiç kimse erken yaşlanma belirtileriyle karşılaşmak istemez. Hiç kimse lekeli, akneli ve matlaşmış bir cilde sahip olmak istemez. Herkes sağlıkla ışıldayan, elastikiyetini kaybetmemiş, canlı ve duru bir cilt ister. Yapacağımız günlük, haftalık ve aylık […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir