Cumartesi , Temmuz 31 2021

Cildi onaran ve yenileyen naturel krem tarifi

Kabul etmekte fayda vardır ki birçoğumuzun cildi zaman içinde birçok nedene bağlı olarak yıpranmakta ve zarar görmektedir. Erişkinlik dönemine kadar pırıl pırıl kaymak şeklinde olan cildimiz sivilce izleri, siyah noktalar, güneşten meydana gelen ya da hamilelik sürecinde oluşan doğum lekeleri şeklinde sorunlarla karşı karşıya kalır. Bugün sizlerle cildinizde mevcud her türlü probleme karşı etkili olacak cildi onaran ve yenileyen naturel krem tarifi paylaşacağız.

Bu krem yardımıyla cilt lekeleri ve yara izleri süre içinde ortadan kalkmaktadır. Pürüzsüz, pırıl pırıl parlayan adeta bir bebek şeklinde yumuşacık bir cilde haiz olmak istiyorsanız bu tarifimizi denemenizi tavsiye ederiz. Cildinize uygulamadan ilkin ne olursa olsun elinizi üstünde alerjik bir durum oluşturup oluşturmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Karbonat ve Hindistan Cevizi Yağı İle Hazırlanan KremKarbonat ve Hindistan Cevizi Yağı İle Hazırlanan Krem

Karbonat ve Hindistan Cevizi Yağı İle Hazırlanan Krem

Malzemeler;

  • Hindistan cevizi yağı (2 yiyecek kaşığı)
  • Karbonat (1 yiyecek kaşığı)

Hazırlanışı;

İki yiyecek kaşığı soğuk sıkım katı Hindistan cevizi yağını bir kap içinde erimesini bekleyin. Ondan sonra içine 1 yiyecek kaşığı karbonat ilave ederek karıştırın. Pastalarda kullandığımız kabartma tozu olmayacak sodyum bikarbonat olarak satılan karbonat kullanılması gerekiyor. Cildin onarılmasını ve yenilenmesini elde eden karbonat ve Hindistan cevizi yağı ile hazırlanan cilt kremi 5 dakika içinde hazır olacaktır. Sıvı hale gelen Hindistan cevizi yeniden katılaşınca kullanıma hazır olacaktır.

Cildi Onaran Ve Yenileyen Doğal Krem Nasıl Uygulanır?Cildi Onaran Ve Yenileyen Organik Krem Iyi mi Uygulanır?

Cildi Onaran Ve Yenileyen Organik Krem Iyi mi Uygulanır?

Haftada 3 gün gece yatmadan ilkin temizlenmiş cildinize bu kremi sürmeniz, oldukça kısa bir süre içinde tesirini gösterecektir. Karbonatın ölü deriyi atma, kir giderici özelliği, sivilce ve akneler karşısındaki etkisiyle Hindistan cevizi yağının naturel nemlendirici özelliği ve kırışıklık giderici tesiri bir araya erişince ortaya oldukça güzel sonuçlar çıkmaktadır. Cildi kırılgan ve tahriş olmaya uygun olanlar, karbonat kullanımını bir yiyecek kaşığı yerine 1 tatlı kaşığı şekline kullanabilirler.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Cilt bakımı nasıl yapılır? Sıralama nasıl olmalıdır?

Cilt bakımı iyi mi yapılır? Sıralama iyi mi olmalıdır?

Genellikle cilt bakımı pek önemsenmez, taa ki cildimizde sorunlar baş göstermeye başlayana kadar. Vücudumuz ve cildimiz; gençliğimizin, sağlığımızın en önemli göstergesi. Hiç kimse erken yaşlanma belirtileriyle karşılaşmak istemez. Hiç kimse lekeli, akneli ve matlaşmış bir cilde sahip olmak istemez. Herkes sağlıkla ışıldayan, elastikiyetini kaybetmemiş, canlı ve duru bir cilt ister. Yapacağımız günlük, haftalık ve aylık […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir