Perşembe , Mayıs 13 2021

Doğru ruj rengi iyi mi seçilir?

Görsellerde yada raflarda görüp beğendiğiniz rujlar, dudağınıza sürdüğünüzde kimi zaman beklediğiniz şeklinde çıkmayabilir. Bunun en büyük sebebi o beğendiğimiz rujların ten rengimizle uyumlu olmaması.

Her insanın bir ten rengi ve cilt alt tonu vardır. Saç rengi değiştirirken, makyaj malzemesi alırken, giyim, aksesuar satın alırken ne olursa olsun ten rengimize ve cilt alt tonumuza bakılırsa renkler tercih etmeliyiz.

Beyaz tenliyseniz seçmeniz ihtiyaç duyulan renkler;

Ten renginiz açık ve soğuk alt tonlu ise; mavi alt tonlu kırmızılar, mavi alt tonlu pembeler ve uçuk lila renkleri sizin için oldukça uygun olacaktır.

Ten renginiz açık ve sıcak alt tonlu ise; sizler için en uygun renkler turuncu alt tonlu şeftali tonları, turuncu alt tonlu canlı kırmızılar ve mercanlar, sıcak pembeler, kahve alt tonlu bordolardır.

Buğday ten için uygun renkler;

Buğday soğuk tenliyseniz; Mavi alt tonlu dudaklarınızdan 2-3 ton koyu renkte ki pembeler sizin için oldukca uygun olacaktır. Gene mavi alt tonlu oldukca koyu olmayan mor renkteki rujlar güzelliğinize güzellik katacaktır. Koyu renkler için ise gene tüm koyu renklerin mavi alt tonlu olanlarını tercih edebilirsiniz.

Buğday ten sıcak alt ton için; turuncu alt tonlu orta koyuluktaki pembeler, sıcak canlı kırmızılar, şeftali tonlu nude rujlar sizin için uygundur.

Esmer tenliyseniz;

Esmer soğuk alt tonlu kişiler; mavi alt alt tonlu sadece koyu renkteki tüm rujları rahatça uygulayabilir.Dut rengi, koyu kırmızılar, morlar, koyu pembeler…. Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan nokta seçtiğiniz rujların açık renk olmaması. Mesela mavi alt tonlu uçuk bir pembe sizi oldukca suni gösterektir. Seçeceğiniz en açık ruj rengi dudağınızın kendi rengi olmalıdır.

Esmer sıcak ten; esmer sıcak tende kişiler kahverengi alt tonlu rujları tercih edebilir. Altın ışıltılı kahveler, bejler, koyu sıcak pembeler, koyu balkabağı renkleri sizin için oldukça uygun olacaktır.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Yaşlı görünmenize sebep olacak makyaj hataları

Yaşlı görünmenize sebep olacak makyaj hataları

Makyaj yapıyorsunuz, yapıyorsunuz da acaba doğru mu yapıyorsunuz? Doğru uygulanan bir makyaj sizi genç ve canlı bir görünüme kavuştururken, yanlış uygulanan makyajda sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve sorunlu gösterebilir. Her yaşın bir güzelliği var. Bu nedenle daha 20’li, 30’lu yaşlarımızda, yanlış uygulamalar yaparak kendimizi olduğumuzdan yaşlı göstermemeliyiz. Günlük hayatta sık sık yaptığımız ve karşımıza çıkan bu […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir