Çarşamba , Haziran 23 2021

Dewy skin – Islak görünümlü makyaj iyi mi yapılır

Mat fondotenlerden sıkılanların ve özelliklede kuru cilt tipine haiz bayanların fazlaca sevilmiş olduğu bir makyaj uygulaması dewy look.

Dewy look makyajının temel mantığı; sağlıkla ışıldayan nemli bir cilt görünümü yaratmak.

Bu görünüme haiz olabilmek için mat ürünlerin hepsini bir kenara atıp tüm ışıltılı ürünlerimizle makyaj yapmalıyız. Aydınlatıcı ürünler bu makyajın eğer olmazsa olmazları.
Şimdi bu görünümü sağlamak için iyi mi bir yol izlemeyiz ona bir bakalım.

-Cildimizi temizleyip iyice nemlendirmeliyiz.
-İkinci adım olarak; eğer elimizde ışıltı bir baz var ise bunu tüm cildimize uygulamalıyız. Eğer bu şekilde bir bazımız yoksa düzgüsel bazımıza yada nemlendiricimize aydınlatıcı bir ürün ekleyip bunu tüm cilde uygulamalıyız. Tüm cildin ışıl ışıl parlamasını istemiyorsanız bu adımı atlayıp öteki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.
-Üçüncü adım olarak yüzünüze ıslak bitişli hatta içinde ışıltılar bulunan likit bir fondoten uygulayın.
-Göz altlarınızı kapatın.
-Kesinlikle mat pudralar ile cildinizi sabitlemeyin. Sabitleme işlemini ışıltı pudralar ile yada makyaj sabitleme spreyleri ile yapın.
-Far olarak hangi rengi seçerseniz seçin ışıltılı olmasına itina gösterin. Eğer farlarınız ıslak kullanıma uygun ise fırçanızı ıslatarak, rengi alıp uygulayın.
-Eyeliner, maskara, kaş doldurma işlemlerini her zamanki şeklinde yapabilirsiniz.
-Bronz bir aydınlatıcı ile elmacık kemiklerinizi belirginleştirin.
-Krem, toz, stick yada likit aydınlatıcınız ile burun üstünüzü, kaş altlarını, elmacık kemiklerinizin üstünü, alnınızın ortası, dudak üstünüzü ve çenenizi aydınlatın. Aydınlatıcıyı iyice cilde yedirmeye itina gösterin. Eğer aydınlatıcıya haiz değilseniz ışıltılı açık renklerde bir farda işinizi görecektir.
-Dudaklarınıza ise ışıltılı ıslak bitişli bir gloss uygularak makyajınızı sonlandırın.

”Benim dewy look için size tavsiye ettiğim ürünler”

1.Mac Strobe Cream: Bu ürün cilde ışıltı vermeye yönelik bir nemledirici krem. Krem aydınlatıcı olarak, fondotenle karışmasını sağlayarak yada tek başına nemlendirici olarak kullanmak mümkün.

2.Mac Mineralize Skinfinish: Toz şekilde olan bu aydınlatıcının birkaç renk seçeneği mevcut. Ürün hem ıslak hem kuru kullanım için uygun. Oldukça ince yapısı yardımıyla naturel bir aydınlık kazanıdrıyor.

3.The Balm Betty Lou Manizer: Bronz renkli olan bu aydınlatıcı koyu tenlere ve bronz tenlere oldukça yakışıyor. Oldukça pigmentli ve birazcık kalınca yapıda bir ürün olduğundan fırçaya azca ürün almak gerekiyor.

4.The Balm Marry Lou Manizer: Ürün açık krem renginde ve toz yapıda bu yüzden far olarak kullanmakta mümkün. Doğru uygulama yöntemi ile cilde mükemmel bir aydınlık veriyor.

5.Nars Illumınator: Ürün tüp içersinde krem formunda birkaç renk seçeneği mevcut ve ister makyaj altına istersekte makyaj üzerine uygulama yapabiliyoruz. Tüm vücut için kullanıma uygun.

6.Benefit Watt’s Up: Stick formdaki bu ürün oldukça naturel bir bitiş sağlıyor. Günlük kullanım için oldukça ideal.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Yaşlı görünmenize sebep olacak makyaj hataları

Yaşlı görünmenize sebep olacak makyaj hataları

Makyaj yapıyorsunuz, yapıyorsunuz da acaba doğru mu yapıyorsunuz? Doğru uygulanan bir makyaj sizi genç ve canlı bir görünüme kavuştururken, yanlış uygulanan makyajda sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve sorunlu gösterebilir. Her yaşın bir güzelliği var. Bu nedenle daha 20’li, 30’lu yaşlarımızda, yanlış uygulamalar yaparak kendimizi olduğumuzdan yaşlı göstermemeliyiz. Günlük hayatta sık sık yaptığımız ve karşımıza çıkan bu […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir