Çarşamba , Haziran 23 2021

Bb-Cc-Dd ve Ee krem nedir? Farkları nedir?

Neredeyse her markanın artık bb ve cc kremi var. cc kremler bb kremler kadar popüler olmasada, bb kremler bir çok fondotenin papucunu dama attırdı bile.  Doğallıktan yana olan bayanlar çoğu zaman bb kremleri tercih ediyor ve fondotene gore daha azca zararı olan olan bu ürünlerle ten makyajını yapıyor. Bb kremlerden sonrasında firmalar kendini geliştirmeye başladı ve cc, dd kremleri de üretmeye başladı. Sadece bir çok süre bu krem türlerinden hangisini seçmemiz gerektiği mevzusunda tereddütlere girebiliyoruz. Ümit ederim bu yazı sizlere yararlı olur ve hangi tip kremi kullanmanız gerektiği mevzusunda yol gösterir.

”BB KREM”

BB krem’in açılımı Blemish Balm yada Beauty Balm’dır. BB (Blemish Balm) krem, ilk olarak Almanya’da ortaya çıkmışıtr. Alman güzel duyu cerrahları hastalarının yara izlerinin ameliyattan sonrasında daha muntazam gözükmesi ve daha acele tedavi olabilmesi için bb kremi geliştirmişler. Krem ondan sonra Kore’de her insanın kullanabileceği bir halde formüle edilmiş ve tüm Asya’da kullanılmaya başlanmış. Hepimiz tarafınca tutulan ve popülerleşen bu krem ondan sonra ününü tüm kıtalara yayarak gelişmeye devam etti.

-Bb kremler çeşitliği yardımıyla tüm cilt tipleri için uygundur. Hepimiz cilt tipine uygun bir bb seçerek kullanmaya başlayabilir.

-Nemlendirir.

-Cilt rengini eşitler.

-Cildi yatıştırır ve hassasiyete sebep olmaz.

-İçeriğindeki spf yardımıyla güneşten korur ve lekenmelerle savaşır.

-Markadan markaya gore değişkenlik göstersede çoğu zaman orta kapatıcılığa sahiplerdir.

-Uygulaması oldukça kolaydır ve el ile kolayca uygulanabilir.

Kısacası bb kremler; içersinde güneş koruyucu bulunduran, renkli ve orta kapatıcılıkta nemlendiricilerdir.

”CC KREM”

Color Control cream ya da Color Correcting olarak da malum (renk düzenleyici) CC cream, Kore’de formüle edilip geliştirilen ve BB kremin birazcık daha gelişmiş inceltilmiş halidir.

-Bb kreme gore daha ince yapıdadır.

-İnce yapıda olduğundan daha azca kapatıcıdır.

-Başarıya ulaşmış bir renk düzenleyicidir. Yeşil, somon, pembe benzer biçimde renkelere de haiz olabilen bu kremler değişik sorunlara destek olamak için üretilmiştir. Örnek vermek gerekirse yeşil cc kremler, ciltteki kırmızıkları ve sivilce izlerini kapatmakta oldukça başırlılardır.

-Makyaj altına baz olarakta kullanılabilirler.

Kısacası renk tonu eşitleyici özelliği ve ince yapısı haricinde bb kremle aynı özellikleri taşır.

”DD KREM”

Dd krem; bb ve cc karışımı olarak görülsede tam olarak o şekilde değil. Dd kremlerin muhteviyatında anti-aging tesiri verecek bileşenler vardır. İçeriği öteki kremlere gore daha doğaldır ve orta yaş kullanımı için daha uygundur.

-Bb ve cc kremlemlerin tüm özelliklerini taşırlar sadece dd kremler daha ince yapıdadır.

-İçeriğinde yaşlanma karşıtısı anti-aging görevi gören vitaminler vardır.

-Tüm cilt tiplerine uygundur sadece kuru ciltler daha oldukça sever. Şundan dolayı içersindeki vitaminler cildi daha oldukça nemlendirir ve rahatlatır.

-Kırışıklıkları azaltır.

-Cilde canlı bir görünüm verir.

-Bitişi bb ve cc kremlere gore daha mattır.

”EE KREM”

Ee krem, daha öteki krem türleri kadar popüler olmasada kısa sürede sık sık adını duyacağınızı söylemeliyim. Ee kreminin açılımı Enlighten Even Effect Skintone Corrector dur. Şu demek oluyor ki cilt rengini eşitler, aydınlatır ve lekelerle savaşır.

-Cilt tonunu anında eşitler.

-Sıvı ve ince yapıdadır.

-Parlak bir bitiş sağlar.

-Cildi lekelenmelere karşı korur ve mevcud lekelerinde görünümünde azalma sağlar.

-Ürün kullanmak isteyen hepimiz için uygundur.

-Tıpkı öteki krem türleri benzer biçimde renk seçenekleri mevcuttur.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Check Also

Yaşlı görünmenize sebep olacak makyaj hataları

Yaşlı görünmenize sebep olacak makyaj hataları

Makyaj yapıyorsunuz, yapıyorsunuz da acaba doğru mu yapıyorsunuz? Doğru uygulanan bir makyaj sizi genç ve canlı bir görünüme kavuştururken, yanlış uygulanan makyajda sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve sorunlu gösterebilir. Her yaşın bir güzelliği var. Bu nedenle daha 20’li, 30’lu yaşlarımızda, yanlış uygulamalar yaparak kendimizi olduğumuzdan yaşlı göstermemeliyiz. Günlük hayatta sık sık yaptığımız ve karşımıza çıkan bu […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir