Çarşamba , Haziran 23 2021

Yaz dekorasyonu iyi mi olmalı, iyi mi olur?

Yaz dekorasyonu iyi mi olmalı mevzusunda, yaz ve bahar akla ulaştığında doğal ki ilk olarak, canlı ve cıvıl cıvıl ışıltılı renk tonları gelir. Bahar çiçeklerin açmış olduğu, tabiat ananın benzeri olmayan renk tonları eşliğinde görsel bir sanata ulaşmış olduğu mevsimdir. Yaz da aynı şekilde güneşin sıcak tesiri ve yeşilin can alıcı güzelliği ve huzuru ile canlılığı yansıtır. Her birinin tesirinde ev ortamlarınızı da sıcak ve daha canlı renk tonları ile dekore edebilirsiniz. Bunun için yapmanın ihtiyaç duyulan yalnız minik bilgileri değiştirmektir. Her insanın bütçesi tüm eşyaları değiştirebilmek için doğal ki kafi olmayabilir. Fakat evlerinizde bulunan ya da uygun fiyatlar ile alabileceğiniz birkaç ürünle evinizin dekorunu renk katabilirsiniz.

Yaz dekorasyonu doğrultusunda, baharın ve yazın renklerini evlerinize yansıtmak için; isterseniz salon takımınıza renkli canlı bir renge haiz koltuk dahil edebilirsiniz. Bir tek koltuk bile ortamın ambiyansını değiştirebilir. Ya da koltuklarınızın olmazsa olmaz parçaları olan kırlent ürünlerinin yüzünü canlı renkler ile değiştirebilirsiniz. Daha canlı, çiçekli renk tonlarına haiz yastıklar ile daha hoş bir görünüm elde edebilir ve yazın ışıltısını evinize taşıyabilirsiniz. Aynı şekilde isterseniz yalnız duvar renginde bir değişim de yapabilirsiniz. Duvar kağıdı kullanıyorsanız, belirli bölmelerinde değişik duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Ya da daha canlı renk tonlarının pastel tonuyla hem şık hem de yaz ortamı elde edebilirsiniz. Mühim olan evinizin dekorunun sizi yaz mevsiminde hissettirecek bir etkiye haiz olmasıdır. Baharın ve yazın sıcak tesirinin evinizde hissederseniz, ev ortamında her mevsim daha rahat ve rahat olabilirsiniz.

Yaz Dekorasyonu Iyi mi Olmalı?

Yazları ya da bahar aylarında, ev dekorasyonlarında daha sıcak tonlara yönelmek evde yaşayan kişilerinde moraline pozitif yönde etkisinde bırakır yansıtacaktır. Duvar rengine minik bir rütuj, ya da tekstil ürünlerinde minik değişimler; tül, perde, kırlent vb. şeklinde minik detaylar ile genel görünümü değiştiren etkiye haiz olabilirsiniz. Duvar, tekstil ürünleri, mobilya seçimlerinde olmasıyla birlikte; yaz dekorasyonu tercihlerinde, bahçeniz var ise dış mekan çiçeklerine ya da iç mekan bitkileri kapsamında rengarenk çiçekli bitkilere evlerinizde yer verebilirsiniz. Böylelikle bitkiler, yazın renkleri ile evinize renk ve rahatlık katacaktır.

Yaz dekorasyonu seçimini evinizin her köşesine yansıtabilirsiniz. Yatak odası, mutfak, salon, banyo, balkon, bahçe şeklinde her alana yansıması olan bir renk şöleni tesiri yapabilirsiniz. Mühim olan şıklığı ve yaz esintisini bir arada yakalayabilmektir. Yaz renkleri; canlı renklerin yanında çiçekli desenli kumaşlar vb. özelliklere haiz olabilir. Mütevazi tek renk olabilir, fakat çiçekli bir nevresim ekibi ile yatak odanıza baharı yansıtabilirsiniz. Aynı şekilde banyo takımınıza renkli-çiçekli tekstil ürünleri ilave ederek, bahar ve yazın esintisini banyonuza dahil edebilir ve duş keyfinizi artırabilirsiniz. Bitkisel kokular ile de banyonuza mistik bir hava verebilirsiniz.

Yaz Dekorasyonu Iyi mi Olur?

Yaz dekorasyonu oldukça ergonomik yöntemler dahilinde, minik detaylar ile tamamlanabilir. Bunun için herhangi birine gereksinim duymanızda gerekmez. Bir tek araştırdığınız fikirler doğrultusunda, kendi yorumunuzu katmanız gerekir. Eşya ve mobilyalarda değişim halletmeye bütçeniz elvermiyorsa, minik detaylar ile muhteşem bir bahar dekorasyonu yapabilirsiniz. Hatta yeni eşyalara yüksek oranda para harcamanıza da gerek yok. Alacağınız birkaç minik eşya yardımıyla yaz ve bahar dekorasyonu elde edebilirsiniz. Tekstil ürünleri; perde, kırlent, yastık yüzleri yada mobilya seçimi; sehpa, koltuk şeklinde eşyalarda değişim yapabilirsiniz. Aynı şekilde duvar renginde de değişikliğe gidebilir; boya ya da duvar kağıdını seçiminize nazaran değişim yapabilirsiniz.

Yaz ve bahar dekorasyonu nerede ise aynı özelliklere ve renklere haizdir. Bu açıdan baharın ve yazın esintilerini, sıcak bir halde evinize yansıtarak evinizi şenlendirebilirsiniz. Zevkiniz doğrultusunda; klasik ya da çağdaş tarzınızı aynı şekilde bahar dekorasyonu uygulamanızda da gerçekleştirmeniz mümkündür. Dekorasyon genel hatları ile aynı şekilde ilerler. Bir tek ulaşmak istediğiniz netice doğrultusunda nazaran, ilerlemeniz gerekir. Hedefinizdeki dekorasyona ulaşmak içinse, bu yolda dikkat edeceğiniz noktaları belirlemeniz gerekir. Kişisel zevkiniz, çağdaş ya da klasik bir ev, aynı şekilde bahar-yaz tonları yada güz tonlarına yönelik bir dekorasyon şeklinde noktaları, almak istediğiniz netice doğrultusunda belirleyebilirsiniz. Dekorasyon görseline odaklanarak, ilerlemeniz ve her detayda buna yönelik renk ve eşya tercihinde bulunmanız gerekir. Yaz dekorasyonu uygulamanızda da bu detaylara dikkat etmeniz gerekir.

About Bakımlı Kadın

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir